Strona A
- Śpij aniele mój • 0:29
- O głowie • 2:21
- Wiązanka pieśni bojowych • 1:26
- Nie jestem z nikim • 2:14
- Klus Mitroh • 3:34
- Wiązanka cz. IV • 1:24
- Jestem tu, jestem tam • 2:18
- Muł pancerny • 3:19
- Powinność kurdupelka • 2:05
- Strzelby • 0:25
Uwaga! Strona jest w budowie. W każdej chwili wszystko może się zawalić, twój ekran wtedy pewnie eksploduje i może urwać ci głowę. Przebywanie na budowie bez kasku jest nielegalne i nieodpowiedzialne. :)
A po angielsku Goggle mówi że: This page is under construction. Everything can collapse at any moment, then your screen will probably explode and it can blow your head off. It is illegal and irresponsible to be on the construction site without a helmet.
Obecnie książkę "Archiwum Polskiego Rocka" - wydanie na XX Lecie portalu, można kupić w sklepie Muzyczna24.pl. Prawie 1000 stron w formacie A4 można tam kupić za niecałe 100 złotych.
Klaus Mitffoch – polski zespół nowofalowy założony w 1979 roku przez Lecha Janerkę. W oryginalnym składzie nagrał zaledwie jeden album, uważany jednak za przełomowy w historii polskiej muzyki, uznawany nawet przez niektórych za najlepszą płytę w historii polskiego rocka.Muzyka Klausa Mitffocha, mroczna i surrealistyczna, wyrażała egzystencjalny niepokój i zagubienie we wrogiej nowoczesności. Duży nacisk położony w niej został na antykomunistyczne teksty, choć ważną rolę odegrało również brzmienie bliskie rockowi alternatywnemu. Najbardziej reprezentatywnym utworem grupy była piosenka Strzeż się tych miejsc, zaś najbardziej znanym – Jezu jak się cieszę.PoczątkiPoczątkowo występował w składzie: Lech Janerka (gitara basowa, wokal), Krzysztof Pociecha (gitara), Wiesław Mrozik (gitara) i Kazimierz Sycz (perkusja), którego później zastąpił Marek Puchała (perkusja).W czerwcu 1983 Klaus Mitffoch w Ogólnopolskim Turnieju Młodych Talentów zajął równorzędne drugie miejsce z zespołem Azyl P. (pierwszego miejsca nie przyznano). W nagrodę nagrał dwa single: Ogniowe strzelby / Śmielej oraz Jezu jak się cieszę / O głowie. Zespół z Lechem Janerką wydał w 1985 przy współpracy z Tonpressem nagraną rok wcześniej płytę pt. Klaus Mitffoch. Największym przebojem zespołu był utwór Jezu jak się cieszę (1983).Klaus Mit FochZespół rozpadł się w sierpniu 1984 roku. Lech Janerka rozpoczął karierę solową (współpracował nadal z Krzysztofem Pociechą). Powrót na scenę nastąpił w 1986 pod nieco zmienioną nazwą Klaus Mit Foch i w nieco innym składzie – bez Lecha Janerki i Krzysztofa Pociechy. Pojawili się natomiast: Zbigniew Kapturski (gitara, wokal), Jacek Fedorowicz (gitara basowa), Paweł Chylinski (wokal). W 1988 roku wydana została płyta Mordoplan.W 1989 roku Klaus Mit Foch został rozwiązany.W kulturzeW 2012 roku we wrocławskiej Galerii MD_S odbyła się wystawa sztuki nawiązująca do piosenki "Strzeż się tych miejsc".