Strona A
- Wiara w nowy dzień • 4:55
- Co to za człowiek • 3:35
- Zanim odnalazłem cię • 3:50
- Biegniesz tu • 3:10
- Pukam do drzwi twego snu • 4:15
Uwaga! Strona jest w budowie. W każdej chwili wszystko może się zawalić, twój ekran wtedy pewnie eksploduje i może urwać ci głowę. Przebywanie na budowie bez kasku jest nielegalne i nieodpowiedzialne. :)
A po angielsku Goggle mówi że: This page is under construction. Everything can collapse at any moment, then your screen will probably explode and it can blow your head off. It is illegal and irresponsible to be on the construction site without a helmet.
Foto i projekt: Marek A. Karewicz
Obecnie książkę "Archiwum Polskiego Rocka" - wydanie na XX Lecie portalu, można kupić w sklepie Muzyczna24.pl. Prawie 1000 stron w formacie A4 można tam kupić za niecałe 100 złotych.
Tadeusz Nalepa (ur. 26 sierpnia 1943 w Zgłobniu, zm. 4 marca 2007 w Warszawie) – polski kompozytor, gitarzysta, wokalista, harmonijkarz i autor tekstów.ŻyciorysUkończył szkołę muzyczną w Rzeszowie w klasach skrzypiec, klarnetu i kontrabasu. Dostał wyróżnienie w kategorii duetów na II "Festiwalu Młodych Talentów" w Szczecinie w roku 1963 wraz z Mirą Kubasińską, jego późniejszą żoną. 9 stycznia 1964 roku pobrali się w Urzędzie Stanu Cywilnego w Wałbrzychu.W 1965 roku założył grupę Blackout. Początkowo wraz z zespołem wykonywał standardy z repertuaru The Beatles i The Rolling Stones, a z czasem zaczął komponować muzykę do tekstów poety Bogdana Loebla. Pierwszy koncert zespołu odbył się 3 września 1965 r. w rzeszowskim klubie "Łącznościowiec". Tadeusz Nalepa nagrał z tym zespołem płytę długogrającą Blackout oraz sześć mniejszych wydawnictw. Zespół istniał do końca roku 1967.W 1968 roku założył grupę Breakout. Zespół istniał 13 lat i nagrał 10 płyt. W 1982 Nalepa zadebiutował jako solista w Hali "Gwardii" w Warszawie w koncercie "Rock-Blok". W 1982 nagrał płytę dla Izabeli Trojanowskiej. W 1983 tworzył się regularny skład grupy współtowarzyszącej, w jej skład weszli (poza T. Nalepą): Ryszard Olesiński (gitara), Andrzej Nowak (gitara), Bogdan Kowalewski (gitara basowa), Marek Surzyn (perkusja). W tym składzie grał do 1983. 25 maja 1985 roku Tadeusz Nalepa reaktywował zespół Breakout z okazji dwudziestolecia swojej działalności scenicznej.W 1986 czasopismo muzyczne "Jazz Forum" (ankieta) przyznało mu tytuł najlepszego: muzyka, kompozytora i gitarzysty. Wraz z innymi laureatami tego plebiscytu wziął udział w koncertach ''Blues/Rock Top '86. Nawiązał owocną współpracę z zespołem Dżem, z którym nagrał płytę Numero Uno.W 1988 po występach za granicą, wydał podwójny album To mój blues, zawierający nagrania z lat 1982–1988. Od 1993 występował z formacją Nalepa-Breakout i z tym zespołem nagrał płytę Jesteś w piekle. W tym samym roku został laureatem nagrody im. Marii Jurkowskiej, przyznawanej przez Program III Polskiego Radia.Kolejne płyty – jako Tadeusz Nalepa – nagrywał z różnymi składami. Ostatnią jest płyta…