Coma – 2005 YU55. Nowy concept album!

Daniel Wolak - 1 września 2016
Coma – 2005 YU55. Nowy concept album!

Coma ostatni swój album „Coma” wydała w 2011 roku. Od tego czasu na rynek trafił jedynie koncert z Przystanku Woodstock, a wokalista Piotr Rogucki skoncentrował się na swojej karierze solowej. Był członkiem jury w „Must Be The Music”, a także wydał solowy album „J.P. Śliwa„. Sytuacja stawała się już dwuznaczna, bo nie zdziwiłbym się, gdyby kolejny wokalista zdecydował się opuścić swój zespół… Na szczęście 7 października nowy album grupy trafi do sklepów!

 

Wydawcą nowej płyty jest ponownie Mystic Production. Na ich stronie można przeczytać, że:

Zarówno film jak i literatura niejednokrotnie fantazjowały na temat zderzenia Ziemi z jakąś nieznaną gwiazdą lub innym ciałem astralnym. Gdzieś na styku dwóch kosmicznych obiektów tworzy sięnowy wymiar, zmienia perspektywa i radykalnie poszerza horyzont, a wizja planetarnej katastrofy niesie za sobą poetycką melancholię pobudzając do rewizji i refleksji. To właśnie to doświadczenie stanowi główną inspirację najnowszego albumu zespołu COMY zatytułowanego ?2005 YU55?. Długo oczekiwana płyta ukaże się 7 października 2016 nakładem Mystic Production.

Po pięciu latach od ostatniego wydawnictwa ukazuje się eksperymentalny koncept album balansujący na granicy muzycznego audiobooka i klasycznego rockowego albumu. Jak zaznaczają twórcy płyty, tym razem ich uwaga skupiła się na warstwie tekstowej, która stanowi tutaj nadrzędną rolę. Szesnastoczęściowa historia jest opisem kryzysowych momentów życia Adama Polaka głównego bohatera opowieści. Momentem zwrotnym w jego życiu jest czas nieoczywistego spotkania z planetoidą o nazwie „2005 YU55”. Wpływ jaki wywiera owo spotkanie jest bodźcem dla pogłębienia świadomości o własnym życiu i ukrytych mechanizmach, którym ono podlega.

Zaskoczyć może widoczna zmiana stylu COMA od brzmienia po ekspresję i sposób interpretacji. Płyta ukaże się w dwu wersjach, wzbogacona o teksty i bonusy (okulary 3D) wersja ?deluxe?w książkowym formacie wielkości DVD i tradycyjna, tańsza wersja CD zawierająca muzykę i podstawowe informacje. Obydwie wersje będzie zdobiła okładka 3D. 

Ostatnio zapanowała moda na produkowanie przeróżnych wersji tego samego… Dla mnie to wyciąganie kasy od fanów, ale jak kto woli. Jeżeli muzyka się obroni, to reszta jest nieważna. Póki co jeszcze nie ma singla promującego.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Archiwum Polskiego Rocka – Dodruk